Masiv
  • Masiv

Masiv

6.200 MKD
Димензии: Д: 200cm  x  Ш: 90cm  x 
Производител: Bonneli
Шифра на производ: drven-lezaj-dpmasiv
Достапност (кол. на залиха): На залиха
Количина:

Расположливи опции

* Димензии:

ДП масив кревет е направен од цврсто дрво, парена бука. Ребра (тротоарите) на која се наоѓа на душекот, исто така, се направени од буково дрво. Со еден кревет се добива 12 ребра, со брачен кревет 24 ребра. Со двојно модели во центарот на креветот е ставен петта нога како дополнителни засилување (петта нога легла вклучена во цената)

Дебелината на ѕидовите (здолништа) на овој кревет е 2 cm дебелина headboard и footboard до 4 cm, дебелина на нога е 4 см. headboard висина 70 см, висина колони на uzgavlju 69, додека висината на footboard и footboard двете колони е 45 и 49cm.

Цените прикажани се за внатрешните димензии на креветот, тоа е. кревет е компатибилен со душек со иста големина, додека надворешните димензии на креветот се помеѓу 8 см повеќе во должина и 6 см во ширина (на пример, надворешните димензии на креветот 160 × 200 166 × 208 количини).

Кревет ДП масив доаѓа стандард во природна боја, но можете да го нарачате и во следните бои:

Венге
Цреша

Напишете коментар или оценка

Вашето име:

Вашиот коментар:

Забелешка: HTML-от не е преведен!

Оценка: Лош Добар

Внесете го кодот за верификација во полето:

Поврзани производи
Тагови: lezaj, dpmasiv, bonneli

Mebel.mk

Најголемата онлјан продавница за мебел

Контакт

  • 042 505 555
  • 078349995

Facebook

Mebel.mk © 2020. UKION SHOPS