Ortolux
  • Ortolux

Ortolux

5.000 MKD
Димензии: Д: 190cm  x  Ш: 80cm  x 
Производител: Bonneli
Шифра на производ: dusek-ortolux-bonneli
Достапност (кол. на залиха): На залиха
Количина:

Расположливи опции

* Димензии:

Карактеристики на душекот:

Зголемената флексибилност овозможува брзо опуштање и квалитетен одмор. Идеалната комбинацијата од сунѓери со различна еластичност ги подобрува ортопедските својства за лица со зголемена тежина.
- Дебелина: 19-20cm.
- ECOFILC тврдо импрегниран.
- PU пена дебелине 1,5cm двострано
- YUFLIN
- Навлака со штепувана заштита, странично појачување 70% памук 30% полиестер (не се вади)
- Појачан BONNEL жичано јадро.
- На рабовите појачано со PU пена 8cm
- Идеално за опуштање за особи со повишена телесна тежина.

  • Нагласуваме:

    •  ОРТОПЕДСКА ПОДДРШКА
    •  
    •  ОЛЕСНАТО СТАНУВАЊЕ

Напишете коментар или оценка

Вашето име:

Вашиот коментар:

Забелешка: HTML-от не е преведен!

Оценка: Лош Добар

Внесете го кодот за верификација во полето:

Mebel.mk

Најголемата онлјан продавница за мебел

Контакт

  • 042 505 555
  • 078349995

Facebook

Mebel.mk © 2019. UKION SHOPS